Laivot patiks

Ģimenēm ar bērniem

Laivošanas priekus izbaudīs gan mazie drosminieki, gan viņu vecāki. Parūpēsimies arī par drošību, visiem nodrošinot glābšanas vestes. 

Aktīviem sportistiem

Atpūta uz ūdens var kļūt par ļoti aktīvu un intensīvu sportu. Iznāc no trenažieru zāles un kāp laivā!

Romantiķiem

Laivu braucienā vari doties kopā ar savu otro pusīti. Varbūt kopīga laivojošana šķitīs piemērots brīdis atzīties mīlestībā vai izteikt bildinājumu?

Dabas mīlētājiem

Upes ir īstā vieta, kur baudīt Latvijas dabas skaistās un daudzveidīgās ainavas.  Vienā maršrutā redzēsi gan mežonīgus, kokiem noaugušus krastus ar akmeņainām gultnēm, gan zemus krastus, kas robežojas ar skaistām pļavām.

Amatieriem

Vēlies tikai pamēģināt? Droši! Laivu braucieni ir piemēroti katram iesācējam. Mēs pastāstīsim, ko darīt un no kā labāk izvairīties, lai laivu brauciens būtu patīkams un gribētos to atkārtot. 

Piedzīvojumu meklētājiem

Laivu braucieni ir izklaidējoši. Rezervē laivu vecpuišu vai vecmeitu ballītei, kolektīvam pasākumam vai kopā ar draugiem nosvini savu apaļo dzimšanas dienu - piedzīvojumi garantēti.

Nogurušajiem

Kad nedēļām pavadīts, neizejot no ofisa, ir laiks vērtīgai atpūtai uz ūdens. Svaigais gaiss un fiziska slodze ātri vien palīdzēs aizmirst par darbā atstātajām papīru kaudzēm .

Ne tikai kurzemniekiem

Kurzemes upēs sajūsmu notvers ne tikai kurzemnieki. Iepazīt mazliet citādākas Latvijas upes patiks arī vidzemniekiem, zemgaliešiem un latgaliešiem. 

Mēs apsolām

Komforts

Nodrošinām individuālu pieeju katram un rūpējamies par klientu komfortu visā pakalpojuma sniegšanas laikā. Laivošanas inventārs ir viegli pārvietojams, ar lielu kravnesību (līdz 400 kg). Laivas komplektējam ar airiem, glābšanas vestēm un laivu treileriem.  

Kvalitāte

Laivu braucieni notiek ar Beaver Kanoe laivām, kas veidotas ar rokām. Tām piešķirts CE sertifikāts un tūrisma inventāra ražošanā un izplatīšanā pieredze sniedzas vairāk kā 30 gadu garumā.

Emocijas

Laivošanas pieredze var būt mierīga un mediatīva vai uzmundrinošana un patīkami satraucošana. Jebkurā gadījumā spilgtas emocijas un neaizmirstami piedzīvojumi garantēti.

Drošība

Katrs laivu brauciens sāksies ar profesionāļa ieteikumiem un padomiem, lai skaisto piedzīvojumu nesabojātu mazākas un lielākas nebūšanas, no kurām varēja izvairīties. Arī laivu pārsteidzošā stabilitāte un katram nodrošinātā glābšanas veste sniegs papildus drošības sajūtu.

Kas jāņem vērā plānojot laivu nobraucienu?

Klusums un patīkama vienatne

Ja vēlaties uz ūdeņiem izbaudīt klusumu un mieru, izvēlieties savam laivojumam darba dienas. Ja jūsu rīcībā ir tikai nedēļas nogales, ieplānojiet laivu ceļojumu jūnijā, augusta beigās vai septembra sākumā.

Vienas dienas laivošana

Ja esat iecerējuši doties vienas dienas laivojumā, tad tam vislabākais laiks ir maijs un jūnija sākums – statistiski šajā laikā ir visvairāk saulainu dienu, bet naktīs termometra stabiņš bieži rāda tikai +5 grādus.

Laivošana vairāku dienu garumā

Divu un vairāku dienu laivojumam tomēr piemērotāks ir jūlijs un augusts ar siltajām naktīm, bet lielāku nokrišņu iespējamību. Mūsdienu laikapstākļu prognozes ir pietiekami precīzas, lai varētu pasākumu saplānot divas nedēļas uz priekšu.

Ko ņemt līdzi vairāku dienu nobraucienā?

Pasaulslavenais norvēģu zinātnieks un ceļotājs Tūrs Heijerdāls par līdz ņemamajām lietām izteicās šādi: „Sakrāmējiet visas lietas kaudzē pie laivas. Paņemiet no kaudzes aptieciņu un nazi. Nešķirojot sadaliet kaudzi uz pusēm un vienu pusi atbīdiet nostāk. Tad nešķirojot sadaliet divās daļās atlikušo pusi. Vienu tās daļu iekraujiet laivā. Un vēlāk, ceļojuma laikā, jūs sapratīsit, ka mantu tik un tā ir trīs reizes par daudz!”

Pamatlietas

Telts, tūristu paklājiņš, guļammaiss, sērkociņi vai cits uguns iegūšanas veids, nazis, aptieciņa (pretsāpju līdzekļi, brūču apstrādāšanas līdzekļi, marles saite un plāksteri), saules aizsargkrēms, pretinsektu līdzeklis, tualetes papīrs, ap 7m izturīgas auklas, pieres lukturītis.

Drēbes un apavi

Viena kārta apģērba ar garām rokām vakaram; viena kārta apģērba ar īsām rokām laivojumam. Galvassega, īpaši bērniem. Ja sola lietu, tad lietus necaurlaidīga vējjaka. Tā gan neglābs no slapjuma, bet vismaz varēsiet sevi mierināt, ka darījāt visu lai nesamērcētos. Sandales laivojumam un pārgājienu apavi vakaram.


Ēdiens un virtuve

Kvalitatīvas šķīstošās zupas un putras, tēja vai kafija, saldumam neliela medus burciņa un žāvēti augļi vai rieksti, dzeramais ūdens (vārīšanai gan var izmantot arī strautu un avotu ūdeni). Metāla krūzīte, bļodiņa un karote, nazis. Divi katliņi – ēdienam un dzērienam. Vēlams ceļotāju prīmuss (nejaukt ar mazajām gāzes plītiņām!).

Nesalieciet visas mantas vienā lielā somā. Visrūpīgāk atsevišķā ūdensnecaurlaidīgā maisā iesaiņojiet telti un guļammaisus. Ūdensnecaurlaidīgos maisus varat iznomāt pie mums vai iegādāties Kanoe Centra veikalā ŠEIT. Izvietojiet mantas laivā tā, lai smagākās atrastos laivas centrā.

Apmetnes vieta

Iekārtojiet apmetnes vietu laikus

Pat ja līdz tumsai ir vēl krietns brīdis, bet diena tomēr iet uz vakarpusi, un jūs redzat labu apmetnes vietu, tad beidziet laivojumu un iekārtojieties tajā! Visai bieži ir gadījumi, kad cilvēkiem liekas, ka „tur aiz tā līkuma” jābūt labākai vietai, bet parasti tā nenotiek, un rezultātā apmetne tiek ierīkota jau tumsā un nepiemērotā vietā. Jārēķinās, ka cilvēkiem bez pieredzes telts uzbūvēšana, ugunskura iekurināšana un vakariņu pagatavošana aizņem vismaz divas stundas.

Pārtiku novietojat meža zvēriem nepieejamā vietā

Labāk pakariet maisu ar savām rītdienas brokastīm un pusdienām kokā, vai arī novietojiet to telts iekšpusē. Pie upēm dzīvojošie jenoti, eži, āpši un lapsas ir bieži viesi guļošo ūdenstūristu apmetnēs.

Savāciet aiz sevis VISUS atkritumus

Pat ja apmetnes vieta ir aprīkota ar atkritumu maisiem! Ņemiet atkritumus līdz un ceļojuma beigās atdodiet tos savam laivu iznomātājam. Atcerieties, ka aiz īstiem tūristiem vide paliek tīrāka, nekā bija pirms tiem.

Esiet atbildīgi pret vidi un tās iemītniekiem

Neatstājiet ugunskuru bez uzraudzības!
Ja makšķerējat, paturiet tik daudz zivju, cik nepieciešams maltītei! Pārējās laidiet atpakaļ.
Neņemiet rokās dzīvnieku un putnu mazuļus! Pat ja jums liekas, ka tie ir pilnībā pamesti.

Inventārs

 

Kurzemes laivu noma piedāvā kanoe laivas, kajakus, SUP airdēļus. Inventārs tiek komplektēts ar airiem un vestēm. Par papildus samaksu ir iespējams noīrēt sauso mantu somas, kas lieliski pasargās no samirkšanas jūsu drēbes un mantas. Laivas un pārējais inventārs tiek piegādātas izvēlētā maršruta sākuma vietā, un savāktas finišā. Nodrošinām šoferu pārvešanu pēc automašīnām.

Kajaki

Kajaks ir vissportiskākā laiva. Ar to var izbraukt visai sarežģītas vietas un tā kā tas ir neliela izmēra - arī tādas vietas, kur citas laivas vienkārši nelien iekšā. Braukšanai ar kajaku nepieciešamas labas airēšanas tehnikas iemaņas. Airēšana notiek ar divlāpstiņu airi. Tā kā kajaks ir mazs un viegls, to ļoti iespaido straume. Šis apstāklis dod iespēju kajaku izmantot treniņiem - salīdzinoši mierīgā vietā straume uz to iedarbojas tāpat kā spēcīgā krācē uz liela izmēra laivu.

Kanoe

Kanoe laivas ir lieliski piemērotas atpūtas braucieniem pa mierīgām upēm. Tām ir liela celtspēja, Prātīgi airējot, ir labas iespējas saglabāt sausas rokas (un visu pārējo), kas citās laivās praktiski nav iespējams.  Tā kā klājs ir vaļējs, tas ierobežo viļņu augstumu, kuros var doties ar kanoe.

SUP-dēļi

SUP dēļi ir ļoti iecienīts aktīvā sporta veids, kas sniedz lielisku atpūtu uz ūdens, nodrošinot ar treniņu visām muskuļu grupām, – īpaši kāju, roku un vēdera muskuļiem. Lieliski nostiprinās dziļos muguras muskuļus. Jūs variet izvēlēties:

  • stabilos iesācēju SUP airdēlus
  • pārbraucienu SUP - stabili un iespējams uzlikt lielāku apjomu mantas
  • HDPE airdēli

Inventārs no Beaver Canoe & Kayak Center

Laivošanas inventāru nodrošina Beaver Canoe&Kayak Center - ūdens tūrisma inventāra ražotājs, kas Latvijā pazīstams jau 10 gadus, savukārt Skandināvijas valstīs jau vairāk kā 30 gadus. Starp uzņēmuma klientiem ir gan individuāli aktīvās atpūtas cienītāji, gan tūrisma un aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēji. 

Tiem, kuri ir gatavi paši kļūt par laivu īpašniekiem, aicinām ieskatīties Kanoe Centra interneta veikalā

Uz veikalu

Drošība

Lai arī Latvijas likumdošana neparedz pieaugušiem laivotājiem lietot drošības vestes, tomēr palūdziet laivu iznomātājam vestes visiem savas grupas dalībniekiem un lietojiet tās. Bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestes lietošana ir obligāta!

Ja jums nav nekāda laivošanas pieredze, uzklausiet vai palūdziet paši laivu iznomātājam padomu laivas vadīšanā un labākajā mantu izvietojumā.

Sevišķi karstās dienās (vairāk par +22 grādiem) palielinās karstuma dūriena risks, īpaši bērniem. Regulāri dzeriet ūdeni un peldieties.
Neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās! Labāk ieejiet ūdenī lēnām.

Ja konstatējat piesūkušos dēli, pielieciet pie tās galvas kvēlojošu oglīti vai sāli. Dēle atlaidīsies. Tas būs nesāpīgs process, tikai brūcīte nedaudz paasiņos, jo dēle tajā būs ievadījusi pretrecēšanas vielas. Nemēģiniet dēli atraut ar spēku!

Ja konstatējiet piesūkušos ērci, izraujiet to. Ja neesat potēts pret ērču encefalītu, saglabājiet izrauto ērci vēlākai pārbaudei. Laivojums nav jāpārtrauc ērces dēļ. Visbiežākais encefalīta inkubācijas periods ir 7 – 14 dienas.

Ja ir aizdomas par čūskas kodumu un nav pilnīgas pārliecības, ka tas ir bijis zalktis, meklējiet palīdzību! Tipisks odzes kodums ir četri nelieli punktiņi, ap koduma vietu strauji veidojas pampums. Nekādā gadījumā nelietojiet žņaugu! Nelietojiet alkoholu! Odzes inde izplatās pa asinsriti – jo augstāks spiediens, jo inde izplatās ātrāk. Ja čūska iekodusi bērnam, neļaujiet tam staigāt un līdz glābēju transportam nesiet.

Ja naktī paredzams pērkona negaiss ar stipru lietu, nebūvējiet telti zem vislielākā apkārtnē augošā koka vai apkārtnes zemākajā punktā. Zibeņošanas laikā nepeldieties.

Katrā laivošanas maršrutā ir iespējamie evakuācijas punkti, jeb vietas, kur var piebraukt salīdzinoši tuvu upei. Nekautrējieties jautāt par tiem savam laivu iznomātājam. Lai arī ceļojumā jums visticamāk būs līdz GPS tipa ierīce, tomēr laivojot sekojiet maršruta kilometru norādes zīmēm (ja tādas ir), kā arī zīmīgiem objektiem: klintīm, dižozoliem, salām, lieliem akmeņiem uc. Nepieciešamības gadījumā tas palīdzēs orientēties gan jums, gan glābējiem.

Rezervēt laivu