Rīva

Maršruta sākums pie tilta Rīvas ciemā neliecina, ka Rīva būtu kas īpašs. Alkšņiem noaudzis krasts, kolhoza laikos bagarētajā upē doņu audzes, apkārtnē lauksaimnieciska rakstura ainava. Tomēr jau pēc nepilna km upe izvijas zem interesantas konstrukcijas dzelzceļa tilta un Rīva atgūst sava dabiskā tecējuma gultni un raksturīgās ainavas. Krasti cieši noauguši ar melnalkšņiem, kuru savijušās saknes laivotāji ierasti dēvē par mangrovēm. Upes plūdums straujš, bet ne krāčains. Aiz pēdējās Rīvas ciema apkārtnes mājas civilizācija pilnīgi atkāpjas un upe sāk traku līkumu pilnu ceļu pretī Jūrai. Dzidrajā ūdenī šaudās sapali, bieži redzams pa kādai līdaciņai, bet uzmanīgākie laivotāji te var pat novērot foreles. Krasti noauguši ar varenu mežu – ozoli, egles, oši, kļavas. Ir pat atsevišķas lapegļu audzes, kas ir liels retums brīvdabā. Labs pusceļa orientieris pēc 8 km ir dzelzsbetona tilts. Aiz tilta atkal notiek straujas pārvērtības - upes kritums palielinās, tā kļūst ievērojami platāka. Lapu koki atkāpjas dodot priekšroku vecam egļu mežam. Parādās augstas smilšu kāpas. Upes dibenu daudzviet klāj smiltis, bet dziļums reti kur ir lielāks par 50cm – ideālas peldvietas bērniem. Pēdējos divus kilometrus pirms finiša mežs atkāpjas. Rīva sāk plūst pa plašu zāļainu ieplaku, kurā valda bebri. Krasti un upes gultne biezi noaugusi ar vilkvālītēm un meldriem starp kuriem straume izgrauzusi takas laivas platumā. Šis upes posms dzelzsbetona tilta pie Gumbām uzskatāms par visoptimālāko ģimenēm ar bērniem – ne par īsu, ne par garu, pietiekami interesants gan laivojot, gan atpūšoties krastā. Laivojuma finišs ir Labragā, pie koka tilta pār Rīvu, kas uzbūvēts pāri vecās papīrfabrikas dambjiem. Rīvas laivojumu var pagarināt apnesot dambjus pa kreiso krastu un nolaivojot pēdējos 1,2km līdz jūrai. Rīvas ieteka jūrā ir viena no visgleznainākajām piekrastēm Latvijā.

Info © www.upesoga.lv

Populārākie maršruti

  • Rīvas ciems - Labrags 16 km
  • Rīvas ciems - Baltijas jūra 17 km
  • Gumbas - Labrags 8 km
  • Gumbas - Baltijas jūra 9 km

Ņem vērā!

Rezervācijas pieņemam laicīgi. Laivu nomas rezervāciju vēlams veikt vismaz divas nedēļas pirms plānotā brauciena, lai arī Jums pietiktu laika sagatavoties.

Vēlamais laivu skaits (attiecas mājaslapā norādītās cenas) ir 8 laivas. Ja Jūsu atpūtai nepieciešams mazāks laivu skaits, tad par to transportēšanu un cenu vienosimies atsevišķi, atkarībā no tā, kāds attālums būs veicams līdz Jūsu izvēlētajam maršrutam!
Vēlamais laivu skaits (attiecas mājaslapā norādītās cenas) ir 8 laivas. Ja Jūsu atpūtai nepieciešams mazāks laivu skaits, tad par to transportēšanu un cenu vienosimies atsevišķi, atkarībā no tā, kāds attālums būs veicams līdz Jūsu izvēlētajam maršrutam!

Par laivu rezervāciju prasām 50% no pakalpojuma summas, pārējo summu līdz nobrauciena sākumam.

Iznomāt laivu

Laivu nobrauciena plānošana

Klusums un patīkama vienatne

Ja vēlaties uz ūdeņiem izbaudīt klusumu un mieru, izvēlieties savam laivojumam darba dienas. Ja jūsu rīcībā ir tikai nedēļas nogales, ieplānojiet laivu ceļojumu jūnijā, augusta beigās vai septembra sākumā.

Vienas dienas laivošana

Ja esat iecerējuši doties vienas dienas laivojumā, tad tam vislabākais laiks ir maijs un jūnija sākums – statistiski šajā laikā ir visvairāk saulainu dienu, bet naktīs termometra stabiņš bieži rāda tikai +5 grādus.

Laivošana vairāku dienu garumā

Divu un vairāku dienu laivojumam tomēr piemērotāks ir jūlijs un augusts ar siltajām naktīm, bet lielāku nokrišņu iespējamību. Mūsdienu laikapstākļu prognozes ir pietiekami precīzas, lai varētu pasākumu saplānot divas nedēļas uz priekšu.

Mēs apsolām

Komforts

Nodrošinām individuālu pieeju katram un rūpējamies par klientu komfortu visā pakalpojuma sniegšanas laikā. Laivošanas inventārs ir viegli pārvietojams, ar lielu kravnesību (līdz 400 kg). Laivas komplektējam ar airiem, glābšanas vestēm un laivu treileriem.  

Kvalitāte

Laivu braucieni notiek ar Beaver Kanoe laivām, kas veidotas ar rokām. Tām piešķirts CE sertifikāts un tūrisma inventāra ražošanā un izplatīšanā pieredze sniedzas vairāk kā 30 gadu garumā.

Emocijas

Laivošanas pieredze var būt mierīga un mediatīva vai uzmundrinošana un patīkami satraucošana. Jebkurā gadījumā spilgtas emocijas un neaizmirstami piedzīvojumi garantēti.

Drošība

Katrs laivu brauciens sāksies ar profesionāļa ieteikumiem un padomiem, lai skaisto piedzīvojumu nesabojātu mazākas un lielākas nebūšanas, no kurām varēja izvairīties. Arī laivu pārsteidzošā stabilitāte un katram nodrošinātā glābšanas veste sniegs papildus drošības sajūtu.

Atsauksmes